Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 09.07.2019

Ростимо перець: позакореневі підгодівлі

Ростимо перець: позакореневі підгодівлі

Перець - один із найулюбленіших нами овочів, який давно зайняв почесне місце на садових ділянках. Для успішного вирощування цієї культури треба знати деякі її особливості. Перець досить вимогливий до харчування, а коренева система у цієї рослини слабка і розташована неглибоко. Тому складно отримати хороший урожай без застосування підгодівлі. Для отримання максимального результату треба поєднувати кореневі і позакореневі (або, по-іншому, листові) підгодівлі, чергуючи їх, інформує Ukr.Media.

Коли робити позакореневе підживлення перцю?

У процесі вегетації перцю властиві три життєво важливі етапи. Це стадія зростання і розвитку рослини після висадки в ґрунт, стадія цвітіння і стадія зав'язування плодів. У ці періоди перець особливо потребує підвищеної кількості корисних речовин. Застосовуючи на цих етапах підгодівлі, можна забезпечити рослину поживними речовинами в потрібній кількості.

Перша підгодівля

Перше позакореневе підживлення роблять через 2-3 тижні після висадки розсади перцю у відкритий грунт або в теплицю. Це період посиленого росту пагонів і нарощування вегетативної маси. Для нормального розвитку рослину потрібно підгодувати азотовмісним добривом. Кращим мінеральним добривом, яке містить азот і добре розчиняється у воді, є карбамід (по-іншому, сечовина). Для підгодівлі треба приготувати слабкий 0,2 -й розчин сечовини, для цього 20 г добрива розчинити в 10 літрах води і обприскати кущі перцю з обприскувача. Ця підгодівля робиться одноразово.

Можна замінити мінеральне добриво органікою. Дуже корисним для перців є трав'яний настій. Беруть 1 кг бур'янів, краще кропиви, заливають 10 літрами води, і залишають бродити на 2 тижні. Після закінчення процесу бродіння розчин проціджують, розбавляють водою 1:10 і обприскують кущі. Перець можна обприскувати таким зеленим добривом протягом усього періоду вегетації через кожні дві-три тижні.

Спільно з азотною підгодівлею в цей період корисно зробити підгодівлю розчином золи, яка містить практично всі мікроелементи, крім азоту (азот випаровується під час горіння). Розчиняють 1 стакан золи в 10 літрах води. Розчин добу настоюється, після чого він фільтрується через марлю. Суміш заливають в пульверизатор і обприскують рослини. Тільки не можна робити одночасно азотну підгодівлю і підгодівлю розчином золи, їх треба проводити по черзі.

Підгодівлю розчином золи можна повторювати протягом сезону 2-3 рази.

Друга підгодівля

Другий значимий етап розвитку рослини - фаза цвітіння. Коли масове цвітіння збігається з періодом сильної спеки або, навпаки, похолодання, або при підвищеній вологості, квітки можуть не запилитися і відбувається їх осипання. Вплинути на краще запилення квіток, і тим самим збільшити кількість плодів на рослині можна за допомогою позакореневого підживлення бором. Для цього 1 грам звичайної аптечної борної кислоти у вигляді порошку розчиняють в невеликій кількості гарячої води, і потім цей розчин доводять до 10 літрів. Отриманим складом проводять обприскування кущів перцю. Завдяки такій процедурі кількість зав'язі на рослинах може збільшитися на 20-30%.

Під час цвітіння найнеобхіднішим елементом для перців є калій. Можна поєднати підгодівлю бором з калійним добривом. Для цього до складу розчину бору додають гумат калію (1,5 г на 10 літрів розчину). Гумінові кислоти є відмінним стимулятором, перець особливо благотворно відгукується на обробку гуматами. Обприскування розчином гумату калію можна в подальшому самостійно повторювати кілька разів за період вегетації, з періодичністю в два тижні. Перцям від цього буде тільки користь.

Третя підгодівля

Третім важливим періодом у розвитку кущів перцю є період зав'язування плодів і плодоношення. На цій стадії рослини найбільш гостро потребують у фосфорі і калії. Для підгодівлі мінеральними добривами застосовують суперфосфат і сірчанокислий калій (по-іншому, сульфат калію). Роблять розчин, розчинивши 30 г суперфосфату і 10 г сульфату калію в 10 літрах води, і обприскують кущі по листу.

Потрібно врахувати, що суперфосфат дуже погано розчиняється у воді, тому роблять витяжку - заливають суперфосфат дуже гарячою водою (можна окропом). Фосфор при цьому не руйнується, а переходить в дрібнодисперсний стан, і після закінчення доби майже весь суперфосфат розчиняється.

Гумінові кислоти - це чудові стимулятори, перець особливо благотворно відгукується на обробку гуматами.

Підживлення в екстрених випадках

При несприятливих умовах (похолодання, затяжні дощі) коренева система різко знижує свою активність і не може засвоїти з ґрунту деякі елементи. В такому випадку позакореневе підживлення є єдиним засобом забезпечити кущі перцю необхідними поживними речовинами. Також позакореневе підживлення необхідне при нестачі деяких елементів в харчуванні рослин. Такі підживлення дуже ефективні і діють дуже швидко. Вже через кілька годин можна спостерігати результат. Листкові підживлення діють протягом 2-3 тижнів, тому з такою ж періодичністю їх треба застосовувати.

Як робити позакореневе підживлення

При попаданні живильного розчину на листя, що входять до його складу елементи по-різному рухаються всередині рослини, визхідним або низхідним струмом. Тому обприскувати потрібно всю рослину, від нижнього листя до верхівки. Листочки при обприскуванні потрібно змочувати з обох сторін. Нижня сторона листа має пористу структуру і вбирає поживні розчини набагато краще, ніж верхня.

Робити листову підгодівлю потрібно в похмуру погоду або у вечірні години. Бо вдень в сонячну погоду рідина з поверхні листя швидко випарується, а наше завдання - щоб живильна рідина довше перебувала на листках, тоді більше поживних речовин надійде в рослину.

Джерело