Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 16.10.2020

У чому секрет посадки троянд під зиму? Як у цьому допоможуть «Волинські гумати»?

У чому секрет посадки троянд під зиму? Як у цьому допоможуть «Волинські гумати»?

Роза – королева квітів! І хто має клумбу біля дому, там завжди буде троянда. Багато кому вдається розвести біля будинку цілий розарій. Але для троянди важливо правильно вибрати місце, ґрунт і час посадки. І відповідні добрива!

Щоб домогтися рясного і раннього цвітіння, досвідчені квітникарі рекомендують проводити посадку троянд восени під зиму. Але оскільки пізня посадка квітів може привести до їх вимерзання, важливо заздалегідь вивчити рекомендації, як садити троянди восени.

У чому посадка троянд восени під зиму перевершує весняну посадку?

Останні тижні вересня і перша половина жовтня - відмінний час для висадки саджанців троянд. Оскільки до справжніх морозів залишається ще кілька тижнів, кущі квітів встигають прижитися на новому місці, а тому і можуть успішно перезимувати. Сумніваєтеся, що троянді вистачить часу вкоренитися? Осіння погода сприятливо впливає на цей процес:

- восени вологість підвищується до 75-85%, що дуже важливо для швидкого вкорінення рослин (навесні середня вологість зазвичай становить 65%);

- до кінця вересня в ґрунті зменшується кількість комах, які можуть пошкодити коріння саджанців, а також знижується ймовірність розвитку захворювань;

- температура ґрунту більш стабільна, ніж навесні.

Коли ідеальний час вибрано, важливо детально вивчити, як садити троянди під зиму. Почати варто з покупки саджанців.

Правила щодо вибору хороших саджанців

Щоб саджанець гарантовано прижився, його потрібно вибирати або в спеціалізованому магазині, у великому розпліднику, або перевірених продавців. Перед покупкою важливо оцінити саджанець за такими критеріями:

Здорова рослина повинна мати три зачатки. Поверхня пагонів повинна бути рівною, одноколірною. Найкраще для посадки троянд восени під зиму підійдуть саджанці з молодими пагонами і листочками. Коренева система здорового саджанця повинна бути густою, без слідів гниття або висихання. Якщо вона знаходиться в землі, важливо, щоб ґрунт не прилягав щільно до стінок контейнера - тоді при висадці у відкритий ґрунт коріння не буде пошкоджене.

Підбираємо місце для розарію

Троянди люблять сонце, але не люблять вітер, а тому висаджувати їх варто з південного боку будинку або огорожі. Хорошим захистом від холодних північних вітрів може послужити сад. Є ще кілька вимог для розарію:

- не варто садити троянди в місцях, де часто утворюються калюжі;

- ідеальна глибина розташування ґрунтових вод під розаріями - 1 метр;

- квітник з трояндами не потрібно поєднувати з іншими квітами або ж слід висаджувати їх на відстані 30-50 см.

Готуємо спеціальний ґрунт для прискорення росту квітів

Перед початком підготовки ґрунту, слід провести осінні роботи в саду: прибрати з квітника залишки висохлих рослин і викопати або розсадити багаторічники. Ґрунт важливо скопати, щоб він наситився киснем. У кожну яму, в яку будуть висаджуватися троянди, за тиждень до висадки засипається живильна суміш ґрунту. Вона повинна складатися із:

- компосту;

- суглинистого ґрунту;

- універсального мінерального добрива, можна - органічне добриво "Біопроферм"

Компост і суглинок змішуються в рівних пропорціях, а мінеральне добриво додається згідно із вказівками виробника, що вказані на упаковці.

Цінні рекомендації, як садити троянди під зиму

Щоб троянди, посаджені восени, гарантовано прижилися, важливо виконати цілий ряд обов’язкових рекомендацій:

За день до посадки саджанці потрібно замочити у воді. По можливості можна замочити їх у слабкому розчині марганцівки, який допоможе побороти збудників хвороб рослини.

У день посадки з саджанця видаляються незрілі пагони і листя. Зрілі пагони рекомендується скоротити до 30 см, а коріння - до 25-30 см.

Перед тим, як садити троянди восени, саджанці необхідно ще раз продезінфікувати. Для цього їх обприскують розчином залізного купоросу (2%).

Щоб стимулювати ріст коренів, їх занурюють у рідкий розчин з глини (2 частини) і коров’яку (1 частина).

Науковці радять краще замочити кореневу систему троянди на 1,5 години в розчин УНІВЕРСАЛЬНОГО органічного добрива «Волинські гумати» (30 мл добрива на 10 літрів води).

Замовити добриво можна за ел.адресою: bioz-volin@ukr.net, або за моб.: 095-568-16-28; 096-158-52-44

Викопується яма (бажано в тому місці, де вона була підготовлена ​​заздалегідь). Глибина ями повинна бути такою, щоб саджанець заглибився в неї на 2-5 см вище штамба - це необхідно для запобігання випирання молодих пагонів при нестабільній зимовій температурі. Якщо мова йде про плетисті кущі троянд, їх можна заглибити навіть на 10 см, тим самим стимулюючи утворення нових коренів.

На дно ями горбиком насипається частина родючого ґрунту, поверх якої розпрямляється коренева система троянд. Далі яма засипається і щільно утрамбовується, щоб від коренів пішли всі повітряні подушки.

Після посадки пагони слід на 20 см укрити ґрунтом або тирсою. Щоб уникнути промерзання кущів троянд використовується агроволокно.

Посаджені під зиму троянди не потрібно поливати. Осінній ґрунт завжди вологий, а надлишок вологи може спровокувати промерзання коренів. Тому після посадки троянди не потребують уваги до перших серйозних заморозків, коли їх слід укрити.

 Навесні, коли пробудяться бруньки, щоб радувати вас новим цвітінням, поливайте, або обприскуйте свої троянди «Волинськими гуматами», дотримуючись загальних порад застосування добрива. Пропорція розчину така ж: 30 мл добрива на 10 літрів води.

  

Джерело