Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 10.07.2020

Хочете позбутися попелиці, посадіть настурцію, мальву або пряні трави!

Хочете позбутися попелиці, посадіть настурцію, мальву або пряні трави!

Дев’ять найбільш дієвих та легких способів боротьби з попелицею в саду.

Багатьом з нас неодноразово доводилося зустрічати на своїх ділянках дрібних комах зеленого кольору у великій кількості.

Це один з найпоширеніших шкідників рослин - попелиця інформує Ukr.Media.  

На перший погляд вона може здатися досить простою, але це зовсім не так. Попелиця розселяється величезними колоніями на більшості плодових дерев і чагарників, поступово висмоктуючи з них соки. Це веде до неминучого в'янення атакованих нею культур і навіть до можливої загибелі.

А також ці незначні за своїми габаритами комахи часто є переносниками різних інфекційних захворювань. Саме тому садівники хочуть дізнатися методи боротьби з попелицею, і повністю знищити її на своїх ділянках. Які ж способи є найбільш дієвими? Розглянемо найбільш дешеві і легкі у виконанні прийоми:

1. Мильний розчин. Попелиця має ніжний панцир, тому обробка милом швидко приведе до загибелі комах. Мило легко проникне через цю ніжну оболонку. Виявивши комах на корі дерева, куща і пагонах, рясно обприскайте всю колонію цим розчином.

2. Настойка пагонів помідор. Не викидайте пасинки томатів, краще відразу замочіть їх у відрі з водою кімнатної температури (ближче до теплої). Залиште настоюватися на всю ніч. На наступний день цим розчином обробіть всі частини рослини, окуповані комахами, у тому числі і листя з обох сторін.

3. Деревна Зола. Цей засіб добре зарекомендувало себе в якості надійного засобу для знищення від попелиці. Для того, щоб приготувати розчин, залийте одну склянку просіяного попелу окропом і залиште на добу. Через 24 години додайте в зольний розчин трохи мила (можна натерти від бруска), ретельно перемішайте, і цим засобом обробіть уражені комахами пагони дерев і чагарників.

4. Тютюновий відвар. Візьміть 200 грамів сухого листя тютюну і залийте 5 л води. Залиште суміш на 48 годин. Далі відфільтруйте розчин, відіжміть листя, тепер їх можна викинути. Отриманий склад залийте додатково ще 5 л води. Додайте 40 грамів рідкого або подрібненого мила (для кращого зчеплення з поверхнею рослин). Після ретельного розмішування обприскайте постраждалі рослини.

5. Птахи. Наші пернаті друзі — природні вороги таких комах, як попелиця. Якщо ви будете розвішувати шпаківні та годівниці для птахів у своєму саду, то скоро переконаєтеся в тому, що нічого вашим деревам і кущам не загрожує. Птахи чудово впораються з поставленим завданням.

6. Сонечка. Всім нам з дитинства знайомі ці красиві маленькі жучки. Але мало хто знає, що вони активні борці проти попелиці. Якщо у вас на ділянці немає цих дрібних трудівників, то сьогодні їх личинки можна купити в садівничих магазинах і на спеціальних сайтах. Личинок просто розподіліть по всій ділянці і надалі вони зроблять свою справу, допоможуть вам позбавитися від шкідників.

7. Спеціальні рослини. Деякі рослини теж чудово борються з попелицею. Посадіть на ділянці настурцію, мальву або пряні трави. Вони незабаром очистять сад від численних зелених комах, і надалі будуть їх відлякувати при найменшому намірі в напрямку ваших рослин.

8. Вода. Це найпростіший спосіб, але його треба буде використовувати частіше інших. Достатньо направити сильний напір води зі шланга на уражені ділянки рослин, до повного змивання попелиці.

9. Хімічні препарати. Їх варто застосовувати лише тоді, коли ви виявили величезні колонії шкідливих комах, і листя рослин буквально згорнулися в трубочки. У такій ситуації роздумувати ніколи і доведеться діяти кардинально.

Ми розглянули основні способи боротьби з попелицею. Всі вони добре працюють. Стежте за вашим садом уважно і не допускайте моменту, коли попелиця завоює весь простір. При своєчасній профілактиці і обробці від попелиці весь урожай дістанеться тільки вам!