Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 23.06.2020

Як використовувати «Волинські гумати», щоб отримати найкращий ефект?

Як використовувати «Волинські гумати», щоб отримати найкращий ефект?

Рідке органічне добриво «Волинські гумати» вироблене з органічного ферментованого добрива «Біопроферм» - єдине в такому роді в Україні.

«Волинські гумати» найкращі для: - для передпосівної обробки насіння, цибулин та бульб; - для замочування коріння розсади овочевих та плодово-ягідних культур, саджанців дерев; - для кореневого та позакореневого підживлення всіх видів зернових, бобових, технічних, овочевих, плодово-ягідних, декоративних культур.

Одного літра вистачає для обприскування площі в один гектар:

1 літр «Волинських гуматів» розводиться у 300 л води!

Рідке органічне добриво «Волинські гумати» характеризується як стимулятор, добре проявляє властивості антистресанта, який пом’якшує застосування фунгіцидів та гербіцидів, допомагає оговтатися після несприятливих погодних умов. Його використання призводить до посиленого розвитку кореневої системи, а, отже, поліпшення умов харчування. Прискорюється ріст і надземної частини рослини, активізуються процеси дихання, фотосинтезу. Добриво нейтралізує негативний вплив на культурні рослини наслідків застосування отрутохімікатів, знімає радіопроменеві ураження.

Щоб максимальна кількість розчину потрапила в рослину найкраще обприскувати за 2 години до заходу сонця. Оптимальний діапазон температури повітря від +16 до +25 градусів. 

Добре реагують дерева та кущі на гумінові препарати, зміцнюючи свій імунітет. Зокрема рідким органічним добривом «Волинські гумати» рекомендуємо обробити 2-4 рази за сезон. У період вегетації можна підживити рослини як кореневим способом, так і обприскування. Перший позакореневий обробіток проводять після появи на гілках зеленої маси: у дозах 20-30 мл добрива на 10-12 л води. Другий обробіток варто зробити перед цвітінням, у фазу бутонізації (у таких же пропорціях). Втретє «Волинськими гуматами» обприскують дерева та кущі перед зав’язуванням плодів. Загалом не частіше як через 7-10 днів. Можна чергувати з кореневим підживленням, яке розраховується у такій же пропорції 1:300. У теплицях, парниках (в закритих приміщеннях) доза дещо зменшується: 15-20 мл на 10-12 л води. Варто зауважити, що обприскування проводиться у вечірні або ранні години до повного змочування листка, полив оптимально проводити вечірньої пори. І ще, варто застосовувати добриво «Волинські гумати» разом із засобами захисту рослин, аби зменшити стрес рослин від дії пестицидів.

У ранній весняний період рекомендуємо обробляти посіви і зернових, і овочевих культур шляхом обприскування рідким добривом «Волинські гумати». Їх можна вносити разом із гербіцидами і фунгіцидами, коли відновиться вегетація і буде достатньо листкової поверхні, щоб рослини могли їх засвоїти. Також радимо замочувати саджанці овочевих та ягідних культур – рослина, отримуючи стимулятори росту, краще відновлює вегетацію, швидше пробуджуються сплячі клітини, починається ріст і приживання розсади. Є свідчення фермера з Ратнівського району Волинської області, в якого, після замочування в розчині добрива «Волинські гумати», 100% прижилася малина і смородина, у господарстві на Рівненщині майже стовідсотково прижився фундук.

Чому після тривалого дощу варто підживити «Волинськими гуматами» рослини і на грядці, і в саду? А ось чому. Мінеральні речовини при режимі перезволоження мають здатність розчинятися і вимиватися в нижні шари ґрунту. Тобто вони стають недосяжними кореневій системі. Гумати ж, які входять до складу рідкого добрива «Волинські гумати», утримуються в орному шарі і не розчиняються в ґрунтовій волозі без участі мікроорганізмів. Мікроорганізми перебувають в симбіозі з рослиною та гуматами, створюючи таким чином «мікоризу». Отже, поливайте ваші рослини розчином «Волинських гуматів» в межах кореневої системи згідно з інструкцією, тобто 30 мл добрива на 10 л води.

В очікуванні весняних заморозків варто полити городину гуматами. Так-так, гуміновим добривом! Скажімо, рідке органічне добриво «Волинські гумати» у складі гумінових кислот має до 20% фульвокислот. Саме фульвові кислоти допомагають рослині відкрити міжклітинні мембрани і пришвидшити обмін поживних речовин між клітинами, а відтак підвищити концентрацію цукрів. Чим більший вміст цукрів у клітинному сокові, тим вища морозостійкість у рослини! Враховуючи те, що за перші 4 години після обприскування добривом «Волинські гумати» рослина засвоює 70-80% поживних речовин, можна в найкоротший термін до заморозків підготувати городину, квіти та інші культури. Рослини, оброблені розчином добрива (3 мл «Волинські гумати» - на 1 л води) швидше оговтаються і жвавіше підуть у ріст. Зрештою, і вже підмерзлі рослини можна підлити добривом «Волинські гумати», адже препарат простимулює пробудження сплячих бруньок. І ви врятуєте врожай!

Добриво «Волинські гумати» перед застосуванням треба збовтати. Розчинити у чистій воді, вливаючи добриво у воду. І ще! Приготовлений розчин треба використати протягом 2 годин. 

Холодні ночі та часті дощі, - затримує вегетацію рослин, провокує бактеріальні хвороби. Тому крім удобрення треба для профілактики підсилити і захист. Бюджетним варіантом може бути застосування мідного купоросу. Потрібно 1 столову ложку мідного купоросу розвести у теплій воді і додати до 10 літрів розчину «Волинських гуматів» (розводиться 30 мл на 10 л води). Якщо рослини ще не мають квітконосів, або перебувають на початку цвітіння (наприклад, полуниця), можна обприскати рослини до повного змочування листка. Коли вже є ягоди, то краще полити. Якщо земля суха, то перед поливом ґрунт треба змочити водою, а тоді вже полити розчином «Волинських гуматів» + мідний купорос.

Зернові. У фазі кущення проводять обробку озимих та ярих зернових «Волинськими гуматами». Це позитивно впливає на показники структури врожаю: формування надземної маси рослин, кількості продуктивних стебел, масу 1000 зерен та натуру зерна. Якщо ви застосовуєте хімічну прополку, то варто до гербіцидів додати саме «Волинські гумати», щоб культурні рослини легше перенесли стрес від пестицидів.

Наступне обприскування зернових органічним добривом «Волинські гумати» потрібно здійснювати у фазі прапорцевого листка (ще через 2 тижні) – найкращий момент для засвоєння рослиною поживних речовин. Тоді можна (хто застосовує) поєднувати з фунгіцидами. 

Не забудьте! Перед приготуванням робочого розчину провести тест на сумісність препаратів. Для цього необхідно зробити розрахунок норми витрат препаратів на (100-200) мл води, змішати їх, та якщо в результаті не сталося випадання осаду або «закипання»,  препарати можна поєднувати.

Пересадка розсадиПід час пересаджування розсади треба замочити корінчики на 30 хвилин у розчині органічного добрива «Волинські гумати» (2 мл добрива на 1 літр води). Посадивши, підлити звичайною водою. Гумати допоможуть огірочкам менш болісно прижитися на новій «квартирі». А розчином, який залишився, полийте інші рослини, наприклад вазони.

Помідори і перець. Гумінові кислоти є відмінним стимулятором, помідори і перець особливо благотворно відгукується на обробку гуматами. Під час цвітіння найнеобхіднішим елементом для є калій, який сприяє нормальному процесу фотосинтезу, накопиченню у рослинах ряду вітамінів, активізує роботу багатьох ферментів, знижує випаровування води і т.д. Обприскування розчином «Волинських гуматів», який містить 150-300 мг/л калію можна повторювати кілька разів за період вегетації, з періодичністю в два тижні.

Капуста. Розсаду капусти треба поливати добривом «Волинські гумати» в першій половині вегетації до зав’язування головок, бо висока інтенсивність росту спонукатиме до утворення рихлих головок, це негативно впливає на зберігання головок капусти. Можна або замочувати розсаду (30 хв розчином 3 мл на 1 л води), або полити в лунку при посадці в ґрунт слабшим розчином (2 мл на 1 л води).

Картопля. Щоб картопля була міцнішою, щоб не їв колорадський жук та не напала фітофтора, щоб не гнила та гарно зберігалася потрібно під кожну картоплину про посадці дати жменю «Біопроферму», можна навіть не перемішувати з землею, не згорить. А ще можна перед посадкою, розстеливши картоплю для прогрівання, обприскати розчином органічного добрива «Волинські гумати» (30 мл на 1 л води) і дати висохнути. До речі, професіонали-картоплярі радять не розрізати посадкову картоплю через ймовірність підхопити якусь хворобу.

Якщо використовувати «Волинські гумати» через крапельний полив, то норма застосування виходить така: 1 л добрива на 5 соток, тобто 20 л - на 1 га. Як зазвичай, потрібно спочатку зробити зрошення чистою водою, потім розчином добрива «Волинські гумати» (1 л на 300 л води) і на закінчення знову полити тільки водою.

Перший раз підливати можна картоплю (як і решта пасльонових), коли рослина вилізе із землі, наступний - через 14 днів. Якщо ранні сорти картоплі, то вони якраз будуть готуватися до цвітіння. «Волинські гумати» зміцнюють імунітет, збільшують вегетативну масу рослин, які до того ж стають «нецікавими» для колорадських жуків.

Вазони. Поливати домашні квіти розчином рідкого гумінового добрива «Волинські гумати» потрібно зменшивши традиційну пропорцію (1:300), наприклад, 2 мл на 1 літр води. Цього достатньо на перші поливи чи обприскування, щоб рослинка звикла. Варто перед обприскуванням помити листочки під душем простою водою. Стрясти краплини, а тоді вже обприскати розчином добрива до повного змочування листка. Або просто полити, зволоживши перед тим водою ґрунт. Надалі підживлювати рослини можна через місяць-півтора вже повноцінним розчином: 3 мл на 1 літр води (звичайно, відстояної).

Строки внесення органічного добрива «Волинські гумати», згідно з технічними умовами:

Допосівну обробку насіння проводять  одночасно з протруюванням зернових та інших  культур. 

Обробку рослин під час вегетації  проводять 2-3 рази:

 - озимі, і ярі зернові - у фазі кущення або  виходу в трубку, повторно – у фазу початок  колосіння; 

- соя – у фазу початок бутонізації, повторно - початок цвітіння;

- ріпак – у фазу стеблування, повторно - початок цвітіння;

- кукурудза -  у фазу 3-5 листочків,  повторно - у фазу 7-12 листочків;

- соняшник – у фазу 4 пар справжніх листків, повторно -  на початку формування зачаткових кошиків;

- картопля - одночасно з обробкою проти  колорадських жуків,  повторно - перед початком  цвітіння; 

- цукрові буряки - у фазу 6-8 листків, повторно - в період змикання міжрядь;

- овочевих - у фазі 3-4 справжніх листочків,  повторно - на початку цвітіння.

Допускається обробіток рослин розчином добрива (позакореневе підживлення) сумісно з обробітком пестицидами та мінеральними добривами. Перед приготуванням робочого розчину рекомендовано провести тест на сумісність препаратів. Для цього необхідно зробити розрахунок норми витрат препаратів на (100-200) мл води, змішати їх, та якщо в результаті не сталося випадання осаду або «закипання»,  препарати можна поєднувати.