Опубліковано: 13.06.2017

Про власний досвід використання добрива на різних культурах за сприятливих умов та при стресових факторах розповідають користувачі.
Для того, щоб мінімізувати наслідки несприятливої погоди нинішньої весни, особливо в критичні фази розвитку культур, господарі використовують різноманітні препарати для позакореневого обробітку.
Одним із таких препаратів є рідке гумінове добриво «Волинські гумати» виробництва ПП «ДВК «Біоз-Волинь», вироблене на основі витяжки (гумінового екстракту) з сипучого органічного добрива «Біопроферм».
Воно містить гумінові та фульвокислоти, амінокислоти, повний набір макро- та мікроелементів.
Рідке гумінове добриво «Волинські гумати» використовується для передпосівного обробітку насіння, цибулин, саджанців, для кореневого та позакореневого підживлення всіх видів овочевих, зернових, плодово-ягідних, декоративних культур, для зняття стресу рослин внаслідок дії несприятливих факторів навколишнього середовища (посухи, заморозку, градобою тощо), надмірного використання засобів захисту рослин, механічних пошкоджень (зокрема шкідників).
Лучанка Валентина Петрівна добре знайома з сипучим добривом «Біопроферм» і вже кілька років успішно використовує його в себе на дачі.
- Торік восени, - розповідає пенсіонерка, - підживила усі фруктові дерева. А навесні, всі пам’ятають, які були приморозки, коли померзли абрикоси, вирішила їх рятувати рідким добривом «Волинські гумати». Полила їх кілька разів через кожні два тижні (доза: 3 кубика прпарату на 1 літр води). Тепер, коли навколо абрикоси чорні стоять, мої відмолодилися. І примерзлий горіх теж розвивається гарно, думаю врожай буде.
Досвідом застосування рідкого органічного добрива «Волинські гумати» ділиться і Микола Штик, власник одноосібного селянського господарства села Самари, Ратнівського району. Чоловік заклав восени минулого року плантацію малини, а вже цієї весни молоді пагінці піддалися складним погодним випробуванням: вони підмерзали двічі. Щоб врятувати свій бізнес, Микола Васильович зробив два позакореневих обробітки рослин рідким гуміновим добривом, витяжкою з «Біопроферму».
- Результат можемо бачити зараз: вегетація відновилася неділь 3-4 тому, - розповів Микола Штик. - Обробітки здійснював в межах 13-14 днів: одразу з весни, як почалася вегетація і зараз – тиждень тому. Результат видно по масі, листя темного кольору. Наступний обробіток рідким гуміновим добривом «Волинські гумати» планую зробити через днів 10. Доза? Виробники рекомендували 50-60 г, але враховуючи те, що малина померзла, для того, щоб відновити вегетацію, я давав трохи більше рекомендованої – 80 г на 10 соток, на гектарі - 800 г.
Микола Штик показує ще одну площу, де росте смородина. При посадці цих рослин він використовував рідке добриво «Волинські гумати» для замочування саджанців на ніч із розрахунку 30-50 г на 15 літрів. Як наслідок - 100% приживленість живців. Смородина не вражена хворобами, як зазвичай цієї пори, листочки чисті, темно-зеленого кольору, гарно покущилася, виглядає на трирічну рослину, і вже почала плодоносити.
Варто додати, що число прихильників сипучого «Біопроферму» не зменшується. Адже одне із позитивних характеристик добрива є те, що воно має тривалу пролонговану дію, і якщо через певні умови не спрацює на перший рік, то його дія буде відчутною на культурах наступні роки.
Два роки тому ДП «Ковельське лісове господарство» удобрило добривом «Біопроферм» ґрунт у лісовому розсаднику, де вирощують основні лісоутворюючі породи (сосна, дуб, ялина) і займаються зеленим черенкуванням (породи для озеленення територій).
Як розповідає головний лісничий Віктор Савчук, земля тут настільки збідніла, що навіть невибаглива сосна вже не хотіла рости, не вистачало поживи.
- Розсадник працює вже протягом 5-6 років, ґрунт виснажується, а також забирається з посадковим матеріалом, тому ми вирішили для експерименту внести «Біопроферм», - ділиться досвідом Віктор Миколайович. – До внесення добрива при висіванні насіння сосни приріст був недостатнім для висаджування сіянців в лісові культури, на сьогодні по туї видно, хоч вона більш вибаглива, що приріст у 2-річної культури в порівнянні з попереднім маємо такий, який був у 3-річної. І хвоя також – темно-зелена. Ми бачимо результат, бо і приріст гарний пішов, і рослина сама себе почуває комфортно – видно по її зовнішньому вигляду.


