Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 25.09.2019

Королю спецій полюбилося добриво «Біопроферм»

Королю спецій полюбилося добриво «Біопроферм»

Найкращим для вирощування крокусів на шафран виявилося органічне добриво «Біопроферм», які вже в перший рік після внесення добрива в ґрунт дали таку кількість цибулин, яка у чотири рази перебільшила вагу посадкового матеріалу.

Вперше в Україні шафрановий бізнес розпочався на Херсонщині. Звідти і привіз рожищанин Анатолій Адамчук 500 цибулин крокусу, якими засадив п’ять соток власної земельної ділянки. Хоча квітка належить до посухостійких рослин, добре переносить морози, не вибаглива у догляді, їй потрібно родючий, дренований, повітропроникний ґрунт. Шафран - це рильця фіолетового шафранового крокусу – найдорожча у світі спеція! У кожній квітці їх всього три, а цвітуть крокуси восени протягом двох-трьох тижнів. 

У пошуках відповідного добрива Анатолій використав кілька варіантів, проте найкращий результат спостерігався, коли він вніс органічне добриво «Біопроферм» виробництва ПП «ДВК «Біоз-Волинь».

- Добриво ми розсипали на відведеній ділянці, перекопали та посадили цибулини крокусу в 20-х числах липня, - розповідає Анатолій Адамчук. – Перші сходи з’явилися на початку вересня, а зацвіли квіти вже через місяць. На тій ділянці, те ми дали добриво «Біопроферм», були набагато кращі сходи, цвіло гарніше, краще розвинулася коренева система і нових цибулин виросло більше. Наприклад з однієї цибулини (16 г) виросло ще дві цибулини з такою ж вагою і по 8-10 трохи менших та дрібних. На наступний сезон ми вже змогли посадити крокусів на 20-ти сотках. До речі, на одному місці квітка може рости 5-7 років.

Анатолій каже, що шафрановий бізнес хоч і клопіткий, але досить вигідний:

- Квіти потрібно збирати вранці до сходу сонця, перед їх відкриттям. У теплому приміщенні вони розкриваються. Тоді і потрібно вручну (тому спеція так дорого коштує) відривати рильця, яких у кожної квітки є по три. Щоб назбирати їх один грам, потрібно 150 квіток крокусу. Ціна одного граму шафрану – від одного долара (в роздріб – до 5 дол.із відкритих джерел). Вигідно продавати і цибулини, 1 кілограм яких на ринку оцінюються у 7 доларів.

Довідково. Шафран хоч і досить дорога приправа, проте економна у використанні і належить до однієї з найбільш корисних спецій в світі. До її складу входять мінеральні речовини і вітаміни (групи А і В, кальцій, фосфор, мідь, цинк, залізо і т.д.), ефірні олії, флавоноїди, дубильні речовини та інше. Найдорожча пряність, «король спецій» - шафран - використовується в кулінарії з прадавніх часів, а також в косметології та фармації.