Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 16.12.2021

Підживлюємо рослину, не нашкодивши ґрунтові

Підживлюємо рослину, не нашкодивши ґрунтові

Спеціалісти підприємства «ДВК «Біоз-Волинь» представили органічні добрива власного виробництва на зустрічі з мешканцями села Хорохорин, що на Волині, де активно розвивається полуничний бізнес.

Більше 10 років тому підприємливі жителі села Хорохорин, повернувшись із заробітків з Польщі, почали розвивати свій полуничний бізнес. На сьогодні майже 300 гектарів земельних угідь довкола села відведено під цю ягоду. Сюди приїжджають з інших областей України люди та непогано заробляють в сезон, збираючи в день до 100 тонн пахучої ягоди.

Бажаючи і далі вести свій бізнес успішно, хорохоринці намагаються йти в ногу з наукою та не відставати від сучасних технологій. Йдеться в тому числі і про систему живлення. З цією метою староста села Анатолій Мельничук запросив на зустріч представників науки та виробників добрив, зокрема ПП «ДВК «Біоз-Волинь».  

Із уст Оксани Пузняк - кандидата біологічних наук, заступника директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України – учасники зустрічі дізналися про послуги, які надає науковий заклад із діагностики ґрунту та функціональної листкової діагностики рослин, а також консультації з метою корегування системи живлення.

- Діагностику ґрунту потрібно проводити через кожні 3 роки, бо ґрунт є стійка субстанція, - радить Оксана Пузняк. – А рослин - коли є в тому потреба. Ми робимо такий аналіз за 30-40 хвилин на 14 елементів живлення. Саме нестача збалансованого живлення розвиває ряд хвороб. Для цього існує листкове живлення, яке швидко знімає у рослин стрес через негативні природні кліматичні фактори.

Власне органічні добрива виробництва ПП «ДВК «Біоз-Волинь» (які, до речі, вивчала та досліджувала Оксана Пузняк) мають високу біологічну активність і різнопланову дію на рослину як стимулятор росту, антистресант, адаптоген. Сипуче органічне добриво «Біопроферм» та рідке органічне добриво «Волинські гумати» добре зарекомендувати себе на плодово-ягідних культурах, зокрема на полуниці. Агроном-технолог підприємства Микола Гінайло детально розповів про властивості добрив та про ефективність їх застосування на різних типах ґрунтів у різних регіонах країни. Зупинився на використанні «Волинських гуматів» при вирощуванні полуниці на всіх фазах розвитку. Наголосив, що завдяки добриву краще розвивається коренева система, з’являється більше квітконосів, кущі мають міцніший імунітет від хвороб, зростає урожайність полуниці на 30-50%, поліпшується засвоєння мінеральних добрив. Учасники зустрічі своєю чергою цікавилися, як часто і скільки добрива треба вносити, чи можна застосовувати разом із іншими препаратами, який економічний ефект.

Оксана Пузняк наголосила, що такі добрива для позакореневого живлення, як «Волинські гумати», які містять не тільки макро-, мікроелементи, а й органічні сполуки, амінокислоти, рослина засвоює відразу після внесення. Це дуже важливо у нинішній час природних кліматичних стресів, коли притуплюється розвиток рослин в період інтенсивного поділу клітин, коли страждає коренева система і не може виконувати свої функції. Загалом, за словами науковиці, нині аграрний сектор має працювати з таким посилом: підживлюй рослини, але не нашкодь ґрунту.