Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 25.09.2020

Сорго не стресує через погоду завдяки органічному добриву «Волинські гумати»

Сорго не стресує через погоду завдяки органічному добриву «Волинські гумати»

Науковці Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України вперше дослідили вплив систем удобрення на рослини сорго. Органічне добриво «Волинські гумати» проявило себе як відмінний стимулятор росту та антистресант в умовах різкої зміни температур, сприяло повноцінному та активному росту сорго, яке дало велику біомасу.

Теплолюбній, можна сказати, екзотичній рослині сорго комфортно ростеться в нових кліматичних умовах України. Цю невимогливу і високоврожайну злакову культуру вже випробовують і на Волині, де також підвищилася середньодобова температура.

Оксана Пузняк, кандидат біологічних наук, заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, яка досліджує сорго, розповідає, що цього року злаку довелося рости за більш «традиційних» погодних умов, які характеризувалися різкою зміною денних та нічних температур. Аби зняти стрес у рослини, науковець застосовувала органічне добриво «Волинські гумати».

Каже науковиця: в результаті, рослина активно росла, не страждала через «температурний» стрес і набрала відповідну масу. 

 

Обробляли позакоренево злак «Волинськими гуматами» тричі. Перший раз, коли з’явилася перша пара справжніх листків, вдруге - третя пара, втретє - п’ята пара.

Розчин: 1 літр добрива на площу 1 га.

Оксана Пузняк, зокрема констатує, що добриво «Волинські гумати» - це і стимулятор росту, і антистресант, який проявляється при змінах температурного режиму.

 

Ефективність органічного добрива «Волинські гумати» науковці Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України вже випробували на різних сільськогосподарських культурах. Вони відпрацювали технологію використання «Волинських гуматів» позакоренево для всіх культур, із врахуванням усіх фаз та строків внесення. Окремі дослідження проведено і з передпосівною обробкою насіння, зокрема пшениці, сої. 

 Відео