Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 20.07.2020

У пошуках новітніх технологій аграрії обирають «Волинські гумати»

У пошуках новітніх технологій аграрії обирають «Волинські гумати»

Внесення «Волинських гуматів» на кукурудзу в СТзОВ імені Лесі Українки  цього року врятувало посіви від загибелі, забезпечило підживлення, відновлення вегетації у рослин, що перебували в пригніченому стані після весняних несприятливих погодних умов, зокрема піщаних бур.

Головний агроном агропідприємства Микола Лозовицький (Ковельський район, Волинська область) розповідає, що в пошуках новітніх технологій, без чого неможливо протистояти кліматичним викликам, познайомилися з органічним добривом «Волинські гумати». І вже три роки спостерігають хороший результат.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Чому спеціалісти агропідприємства зупинили вибір на «Волинських гуматах»? 

- Ґрунти у нас переважно супіщані, піски, кліматичні умови останніх років заставляють думати про новітні технології, заставляють шукати відповідні препарати, - каже Микола Лозовицький, головний агроном в СТзОВ імені Лесі Українки. - Чому зупинилася на «Волинських гуматах»? Відповідно, ціна препарату і якість. Два роки використовуємо в промислових масштабах, а років три назад взяли для проби на соняшник, кукурудзу. Побачили результат. Цього року всі культури: кукурудзу, соняшник, зернові, ріпак -  обробляли «Волинськими гуматами».

За словами Миколи Лозовицького, добривом «Волинські гумати» користуються двічі за вегетацію. Щоб зменшити фітотоксичний вплив, перший раз - разом із гербіцидами та вдруге - при застосуванні з фунгіцидами (чи інсектицидами) в другій половині вегетації для покращення якості посухостійкості сільгоспкультур.

  

Зважаючи на ціну добрива «Волинські гумати» і позитивний вплив, який препарат дає на вирощування культури на подальшу його якість – доцільність його використання досить висока, - резюмує Микола Лозовицький.

У СТзОВ імені Лесі Українки вирощують не тільки технічні культури та продовольчу пшеницю, великі площі тут і під плодоягідними культурами та овочами. Агроном підприємства Олександр Соломіна, який курує цей напрямок, розповідає, що «Волинські гумати» використовують на всіх культурах, зокрема, солодкій кукурудзі, квасолі спаржевій, порічці, смородині, сливі.

    

- Використовуємо «Волинські гумати» в дозі один літр на один гектар, ефективність – дуже шикарна, - каже Олександр Соломіна. - Результат: хороший приріст зеленої маси, стійкість рослини до хвороб з’являється, взагалі рослина оживає, зовсім інший вигляд має в порівнянні з іншими. Декілька років використовуємо «Волинські гумати» і дуже задоволені результатом. Це ж органічне добриво, не шкідливе ні для людини, ні для навколишнього середовища. Ми маємо пасіку, працюємо спокійно, не впливає ні на бджоли, ні на що. Цей рік починався важко для солодкої кукурудзи, навесні - холодно, вона зійти – зійшла і сиділа, поки не зробив обробіток «Волинськими гуматами». Зразу пішло нарощування вегетативної маси, рослина почала розвиватися, а то сиділа у стресовому стані. Знімає стреси добриво, покращує життєдіяльність рослини.

      

- Цьогорічна весна не давала «зловити момент», - каже Олександр Соломіна, - щоб внести добрива в рекомендовані строки, проте «Волинські гумати» спрацювали. Рослини мають гарний колір, немає ні шкідника, ні хвороб. Особливо дошкуляла на молодих пагонах смородини борошниста роса, якої вже позбулися. Добриво формує велику стійкість до хвороб. Врожайність досить непогана, як на цей рік – 5 тонн із гектара. Збираємо смородину спеціальною технікою. У сусідів град збив, а нас Бог милував - обійшло стороною. 

На кукурузних полях СТзОВ імені Лесі Українки спеціалісти ПП «ДВК «Біоз-Волинь» заклали польовий дослід із ефективності використання трьох добрив - органічного добрива «Волинські гумати», органо-мінерального українського виробника та органо-мінерального європейського походження. Наразі, за словами агронома-технолога Миколи Гінайла, найкраще почувається кукурудза з обробітком «Волинськими гуматами», хоча стартувала ця ділянка у гіршому стані. Добриво провокує високий інтенсивний ріст, що засвідчує ширина листкової поверхні, яка нині має 11 сантиметрів.

  

 

Головний агроном СТзОВ імені Лесі Українки Микола Лозовицький

Агроном СТзОВ імені Лесі Українки  Олександр Соломіна