Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 24.04.2020

Чим можна врятувати пожовтілу пшеницю?

Чим можна врятувати пожовтілу пшеницю?

Те, про що так переконливо, але мабуть не дуже наполегливо, попереджали фахівці, почалося на Волині: вже помічаються факти опустелювання. До такого висновку можна дійти, в тому числі, через масове пожовтіння посівів пшениці. Це перші тривожні дзвіночки…

Цими днями на адресу Дослідно-виробничого комплексу «Біоз-Волинь» лунає багато дзвінків від фермерів та одноосібників із запитанням, чи можна врятувати озиму пшеницю за допомогою органічного добрива «Волинські гумати»? Даючи настанови, аргоном-технолог підприємства Микола Гінайло зупиняється на двох основних причинах пожовтіння:

По-перше. Жовтіють ті рослини, які пішли з осені на зиму з недорозвиненою кореневою системою, не накопичили цукрів (господарі не подбали про підживлення), і навесні потерпають ще й через аномальний брак вологи;

По друге. Вирощування інтенсивних культур (соняшник, ріпак, кукурудза і т.д.), застосування інтенсивних технологій, внесення надвисоких доз мінеральних добрив, недотримання сівозміни та відмова від бобових культур, які накопичують азот, призвело до ВИСНАЖЕННЯ ҐРУНТУ.

- Немає в землі органіки, мікрофлори, відсутні мікроорганізми, які здатні накопичувати вологу, щоб допомогти рослинам вистояти в цих посушливих умовах. Якихось два тижні без дощу і пшениця пригнічується і просто гине, - каже Микола Гінайло, і додає: відсотків на 70 пожовтіння озимих – це наслідок виснаження ґрунту.  

Чим можна врятувати пожовтілу пшеницю? Як радить Микола Гінайло, в ідеалі треба робити аналіз ґрунту. Наразі ж варто під дощ (!) дати невелику дозу азотних добрив – 0,5 кг на сотку і простимулювати ріст рідким органічним добривом «Волинські гумати» (1 л на 1 га (300 л води), менша пропорція: 30 мл добрива на 10 л води). Якщо рослини перебувають в стані пригнічення і не повністю загинули, це їх оживить. Тоді через 2 тижні повторно покропити таким розчином: на 3 л води додати 40-50 г карбаміду (мочевини) і 10 мл добрива «Волинські гумати».

Бажаємо не повторювати помилок, і нехай ваші посіви потішать гарним врожаєм!)