Українською  На  русском  W jzyku polskim  English
Органічне добриво БІОПРОФЕРМ — турбота про родючість вашої землі!!
Органічне добриво "Волинські гумати" -
антистресова терапія для ваших рослин!

Опубліковано: 27.03.2020

Господарі з Мокреця переконались: волинське добриво «Біопроферм» збільшує врожайність до 70 відсотків

Господарі з Мокреця переконались: волинське добриво «Біопроферм» збільшує врожайність до 70 відсотків

Думка про те, що городництво це – виснажлива й нецікава праця, вже давно і безнадійно застаріла. Адже  нині,  є маса різних технологій і сучасних інструментів, які дозволяють працювати на землі творчо і з максимальною  користю.  Для цього досить підійти до справи неупереджено, озброїтися необхідними знаннями і звичайно безцінним досвідом  городників зі стажем.  До таких, без сумніву, належить і Любов Іванівна Беднаровська із села Мокрець.

Її родина обробляє чималі наділи, вирощуючи всі традиційні для нашого регіону культури, зокрема зернові, картоплю, буряки, різноманітну городину.

Любов Іванівна каже, що  першою запорукою  хорошого врожаю завжди є якісне насіння, інша ж важлива складова успіху в городництві, за її словами, –  родюча земля.

Споконвіку  поліські  ґрунти вважалися не дуже плодоносними, окрім того земля зношується, даруючи нам врожаї.  Тож, щоб у подальшому ми, як і раніше,   могли насолоджувалися її дарами, землю потрібно  удобрювати,   давати  їй поживу. Ця проблема  завжди була і буде  актуально. Раніше, чи не в кожному сільському дворі була худоба, відповідно й органіка на полі. Тепер великі й малі господарства перевагу віддають  мінеральним добривам, а органічне землеробство стало свого роду екзотикою, яку популяризують прихильники здорового способу життя. Чи ж є альтернатива мінеральним добривам?

Любов Іванівна Беднаровська поділилась власним досвідом.  Два роки тому вона відкрила для себе натуральні  добрива, які виготовляють  в селі Овадно  Володимир-Волинського району  з   органічної сировини: курячого посліду, гною ВРХ, соломи та торфу шляхом біоферментації.

 Виробник добрива –  приватне  підприємство «Дослідно-виробничий комплекс «Біоз-Волинь».  Його основні  продукти  сипуче органічне добриво «Біопроферм», що продається в розфасовці по 5 і 30 кілограм та рідке «Волинські гумати» – розфасоване в літрові пляшки та 20-літрові каністри.

Любов Іванівна  розповіла, що з  сипучого добрива у неї виходить чудова ґрунтосуміш   для вирощування та пересадки розсади перцю та помідорів.    Вона  брала  0,5 літра  добрива «Біопроферм» і   перемішувала з 10-літрами ґрунту.  Потім суміш потрібно полити  і залишити в теплому місті на кілька днів,  аби   мікроорганізми, які є у добриві,  почати переробляти органіку у легкодоступну «їжу» для  розсади. Мокрецькі господарі випробували згадуване добриво і для посадки дерев та квітів.

 Як рекомендують виробники,  для посадки саджанця необхідно викопати ямку на глибину відповідно до кореневого розгалуження. На дно висипається пів норми  добрива «Біопроферм».  Це потрібно для того, щоб коріння, коли буде розростатися, мало якісну поживу.  Друга половина добрива висипається на викопаний ґрунт, перемішується та зволожується. Деревце вставляється в ямку так, щоб коренева шийка не була в землі, засипається утвореною ґрунтосумішшю (ґрунт + «Біопроферм»), утрамбовується. Тоді треба підлити саджанець  й замульчувати. Норма органічного добрива «Біопроферм» для посадки листяного деревця (в залежності від віку живця) 2–3 кг,  для хвойного – 1–1,5 кг.  

Як свідчить практика, саджанці, які ростуть на добриві «Біопроферм», значно випереджують своїх однолітків! Цікаво, що в добриві нема антибіотиків та стимуляторів росту, які зазвичай присутні у звичайному курячому посліді промислового виробництва. Вони  розщеплюються  в наслідок ферментації і їхня негативна діяльність нейтралізується. Гинуть також насіння бур’янів та яйця гельмінтів.

Щоб смачними та великими ягодами порадувала   полуниця,  варто додати по 50-70 г добрива в лунку при посадці, перемішуючи з землею, або ж розсипати по 400-600 г на кв. м під перекопку та  полити. Таким чином активізується ґрунтова мікрофлора та вермибіота (дощові черв’яки), зростає вміст гумусу, стійкість рослин до захворювань, приріст врожайності становить 30–70%.

Розкидним  способом із заробкою в ґрунт вносять  дане добриво  також  і навесні під городні культури  у кількості 20-50 кг/сотку чи локально: в рядок - по 150 г , в лунки, ямки - по 50 г. 

Любов Беднаровська запевняє, що дуже добрі результати  «Біопроферм»   показав  на картоплі, як і «Волинські гумати», які підприємство виробляє  із ферментованого сипучого добрива «Біопроферм».   Це рідке добриво є  Україні – ексклюзивом. Його використовують  для  передпосівної обробки насіння, цибулин та бульб; для замочування коріння розсади овочевих та плодово-ягідних культур, саджанців дерев;  для кореневого та позакореневого підживлення всіх видів зернових, бобових, технічних, овочевих, плодово-ягідних, декоративних культур.

Родина Беднаровських обприскувала «Волинськими гуматами» посіви зернових.  Одного літра цього добрива вистачає для площі в гектар. Розводять літр добрива в 300 л води, тобто 3 мл -  на 1 л води. Щоб максимальна кількість розчину потрапила в рослину найкраще обприскувати за 2 години до заходу сонця. Оптимальний діапазон температури повітря від 16 до 25 градусів. Розведений розчин треба використати протягом 2 годин.

В екстремальні за кліматичними умовами роки ефективність гумінових препаратів виявляється помітно вищою, і навіть порівняно байдужі до цих стимуляторів росту культури реагують підвищенням врожайності.

 Використання рідкого гумінового добрива прискорює  розвиток кореневої системи, а отже, поліпшення умов живлення рослини. Прискорюється  й ріст її надземної частини, активізуються процеси дихання, фотосинтезу.  Також згадуване добриво нейтралізує негативний вплив на культурні рослини наслідків застосування отрутохімікатів, знімає радіопроменеві ураження.

«Волинські гумати» характеризується як стимулятор, що добре проявляє властивості антистресанта, який пом’якшує застосування фунгіцидів та гербіцидів (в разі одночасного використання з добривом), й допомагає оговтатися після несприятливих погодних умов. Що дуже важливо для нашого регіону  «Біопроферм»  від «Біоз-Волинь» розкислює ґрунти.  В кількості 4–5 тонн на гектар воно здатне за один сезон  забезпечити позитивну динаміку гумусу, покращує сорбційні властивості ґрунту.

Це добриво поглинає поживні речовини з ґрунтового розчину, не допускає їх вимивання талими і дощовими водами в підземні шари ґрунту.

 Світлана Голотюк, «Народне слово» №11, 2020 р. (Турійська районна газета)