Опубліковано: 06.06.2017

Велосипедним екоквестом привертали увагу до змін клімату

Велосипедним екоквестом привертали увагу до змін клімату

 

ТМ «Біопроферм» виступив партнером екологічного квесту «Сім кроків для збереження клімату», який відбувся у Луцьку напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

 

За ініціативи та підтримки міжнародної екологічної організації 350.org, Української Кліматичної Мережі та Української Молодіжної Кліматичної Асоціації в 11 містах України відбувся День Дій у рамках міжнародної кампанії «Міста для життя».

 

Координатор події в Луцьку - ГО «Екологічний рух «Твоя земля» - щоб привернути увагу лучан до проблем зміни клімату організував велосипедний екоквест.

           Зміна клімату – одна з найгостріших глобальних екологічних проблем, що виникли перед людством. Головними її причинами є великий викид парникових газів, а також порушення енергетичного балансу біосфери та її складників. Прогнози міжнародних наукових центрів із дослідження клімату вказують на те, що протягом наступного століття температура підвищиться на 2-5 градусів за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни, і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення. Отож,  людству варто перестати забруднювати атмосферу планети. Почастішали посухи та прояви інших природних стихій – суховіїв, повеней, затоплень, які тією чи іншою мірою пов’язуються зі змінами клімату.  

 

        - Наслідки потепління найбільш гостро відчуваються у містах, зокрема тривалі посушливо-спекотні періоди, - каже голова ГО «Екорух «Твоя земля» Олександра Тимошенко. – Через обмежену вентиляцію повітря, збільшення площ теплопоглинаючих конструкцій, зокрема будинки, асфальтове покриття, недостатні площ зелених насаджень і малу кількість «синіх» зон погіршується самопочуття та здоров’я людей влітку. Також, опади набувають концентрованого зливового характеру, що погіршує рух окремими районами, створює аварійні ситуації на вулицях. Задля зменшення негативних проявів зміни клімату варто впроваджувати адаптаційні, тобто пом’якшуючі заходи, включаючи їх в стратегію розвитку міста.

 

Учасники квесту «Сім кроків для збереження клімату», розділившись на три команди, не лише показали вміння вправно їздити вулицями міста на екологічному двоколісному транспорті, а продемонстрували знання про довкілля та розв’язали завдання, пов’язані з енерго- та ресурсозбереженням у щоденному побуті.

 

Вони об’їхали сім контрольних точок, де вирішували нескладні екологічні задачі та дізналися чимало цікавих фактів про навколишнє середовище та екологічний стан Луцька. За правильні відповіді квестери отримували спеціальну валюту – використані батарейки, які потім організатори здали на переробку.

 

Серед найцікавіших фактів: Луцьк у середньому виробляє 250 тонн сміття за добу; середньорічна температура в обласному центрі - 7,8°С; найчистішими в екологічному аспекті є багатоповерхові забудови (двори) в 33-му мікрорайоні, а найзабрудненішими від викидів автотранспорту є вулиця Яровиця та проспект Перемоги.

На завершення учасники заходу створили на території Луцького зоопарку нову зелену зону, завзято та дружньо посадивши молоденькі туї та самшит. А підживили їх органічним добривом «Біопроферм», яке підкріпить молоді саджанці та допоможе їм швидше прижитися у цьому улюбленому місці відпочинку лучан.

 

Окрім ТМ «Біопроферм» партнерами акції виступили: географічний факультет та Центр екологічної освіти та культури СНУ імені Лесі Українки, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, відділ екології Луцької міської ради, Луцький зоопарк, Благодійний фонд «Журавлина».

 

 

#daysofaction #деньдійлуцьк #екоквест