Опубліковано: 08.11.2017

«Біоз-Волинь» і льонарство

«Біоз-Волинь» і льонарство

ПП «ДВК «Біоз-Волинь» стало асоційованим членом громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України».

На засіданні ради директорів громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» (Протокол № 2017/09/26-1) приватне підприємство «Дослідно-виробничий комплекс «Біоз-Волинь» одноголосно прийнято до асоційованих членів.

За словами засновників, спілка має на меті сприяти розвитку галузей льонарства і коноплярства, просуванню льоно- і коноплепродуктів на внутрішньому та міжнародному ринках. Членами спілки є ті, чия діяльність пов’язана з виробництвом, переробкою, зберіганням, реалізацією сировини і готової продукції, науково-технічною діяльністю, виготовленням обладнання, сировини, матеріалів і наданням послуг для галузей льонарства і коноплярства, зокрема відомі в галузі ТОВ ПВКФ «Сяйво» та ПОСП «Зоря».  

Партнерами спілки стали наукові установи Національної академії аграрних наук України: Інститут луб’яних культур, Інститут олійних культур, Інститут сільського господарства Полісся.

 

ПП «ДВК «Біоз-Волинь» виробляє сипуче органічне добриво «Біопроферм» та рідке органічне добриво «Волинські гумати», які підходять для удобрення всіх груп сільськогосподарських культур, в т.ч. й луб’яних.

У 2013 році на базі Волинської ДСГДС НААН в умовах лісостепу досліджувалась ефективність впливу добрива «Волинські гумати» на ріст і розвиток льону-довгунця. За результатами досліджень 2013 року встановлено позитивну його дію на продуктивність льону-довгунця.

У 2018 році ПП «Дослідно-виробничий комплекс «Біоз-Волинь» у співпраці з Волинською сільськогосподарською дослідною станцією має намір продовжити дослідження ефективності застосування органічного добрива «Волинські гумати» на культурі льону (довгунця олійного сорту Лірина) в зоні західного Полісся та Лісостепу України.